VšĮ Kauno klinikinės ligoninės filialas
Prano Mažylio gimdymo namai



    Šiuolaikine medicinine įranga aprūpintas 67 lovų stacionaras, kuriame kvalifikuotą akušerinę - ginekologinę pagalbą teikia gydytojai akušeriai-ginekologai, akušerės bei slaugos personalas.

    Per metus akušerijos skyriuje gimdo virš 1300 moterų, ginekologijos skyriuje gydoma apie 2000 ligonių. Pastaruoju metu labai pasikeitė gimdymo namų skyrių struktūra, šiuolaikiškai rekonstruotos patalpos, pagerintos sąlygos ir pacientėms, ir personalui.

    Gimdymo namuose dirba apie 120 darbuotojų. Tai akušeriai-ginekologai, akušerės, neonatologai, slaugytojos, anesteziologai, reabilitologai ir ūkio dalies personalas.

    Jau 20 metų P. Mažylio gimdymo namų dienos akušerijos skyriuje veikia nėščiųjų mokyklėlė. Džiaugiamės, kad ir po 20 metų mūsų skyrių per metus aplanko apie 600 besilaukiančių mamyčių. Tikimės Jų apsilankymo ir ateityje. Ir norime Jums visoms - jau auginančioms ir besilaukiančioms mažojo stebuklėlio, palinkėti didelės sėkmės.
    Dienos akušerijos skyriaus kolektyvas



Kreipimasis į visuomenę dėl galimai korupcinių apraiškų

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai dėl galimai korupcinių apraiškų ligoninės filiale P.Mažylio gimdymo namuose spalio 31 d. buvo sudaryta komisija neplaniniam auditui atlikti. Komisija savo posėdyje nusprendė pirmiausiai paimti iš P.Mažylio gimdymo namų visų gimdymų istorijas už dvejus metus (2015 ir 2016 metus).

Taip pat komisija kreipiasi į visuomenę, į tas gimdyves, kurios pastaruosius dvejus metus ar anksčiau gimdė P.Mažylio gimdymo namuose ir be jokių kvitų grynais mokėjo sveikatos priežiūros specialistams. Jų liudijimai būtų labai reikšmingi tolimesniam tyrimui. Taip pat labai praverstų ir bet kokių kvitų kopijos už sumokėtas paslaugas. Tokiu būdu komisija galėtų įvertinti minėtų mokėjimų pagrįstumą. Šią informaciją prašome atsiųsti oficialiu ligoninės elektroniniu paštu info@kkligonine.lt

Žiniasklaidoje neseniai pasirodė informacija, kad P.Mažylio gimdymo namuose iš gimdyvių už epidūrinės nejautros procedūrą yra reikalaujama be jokių kvitų susimokėti grynais 80 eurų. Visuomenės prašome netylėti ir nedangstyti sveikatos priežiūros specialistų, reikalaujančių iš gimdyvių mokėti už tai, ką ir taip apmoka ligonių kasos. Privalomuoju sveikatos draudimu apsidraudusioms gimdyvėms neatlygintai epidūrinė nejautra taikoma esant medicininėms indikacijoms. Jei indikacijų nėra ir nėra kontraindikacijų, o pacientė pageidauja epidūrinės nejautros, ši paslauga yra mokama. Visais atvejais, kai pacientas pageidauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų, jos visuomet įforminamos laikantis reikalavimų. Informacija apie nemokamas ir mokamas paslaugas (taip pat jų įkainius) yra skelbiama gydymo įstaigoje viešai, įstaigos patalpose pacientams gerai matomoje (prieinamoje) vietoje.

Filiale per metus gimdo apie 1000 moterų.
Pabrėžiame, kad nors Kauno klinikinė ligoninė neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, šią teisę turi Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Jeigu iš Jūsų medicinos darbuotojai prašė atlyginimo, jeigu be teisinio pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, galite informuoti:
Specialiųjų tyrimų tarnybą karštąja telefono linija (8 5) 266 3333 (ištisą parą);
elektroniniu paštu pranesk@stt.lt; faksu (8 5) 266 3307
Sveikatos apsaugos ministeriją nemokamu pasitikėjimo telefonu (8 800) 66 004; elektroniniu paštu korupcija@sam.lt
Kauno klinikinės ligoninės administraciją asmeniškai arba telefonais:
(8 37) 306 000 - sekretoriatas
(8 37) 306 002 - pavaduotoja konservatyviai medicinai Gražina Žiedelienė
(8 37) 423 608 - pavaduotojas intervencinei medicinai Kastytis Grigonis
(8 37) 423 281 - Vidaus medicininio audito skyrius (Antikorupcijos komisija; pasitikėjimo telefonas)
Kauno klinikinės ligoninės informacija

Pagarbiai
Gediminas Stanišauskas
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės atstovas ryšiams su visuomene
+370 682 67186
2002-2005 © Kauno P. Mažylio gimdymo namai