Laimės dieną džiuginome kauniečius

May be an image of 2 žmonės, people standing, lauke ir medis

Laimės dieną džiuginome kauniečius savo gamybos popieriniais gandriukais. Visi jie surado namus ir neš laimę visomis kitomis dienomis.

Savaitgalį su projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda dalyvavome renginių cikle, skirtame Tarptautinei laimės dienai ir visą dieną dovanojome žmonėms dirbinius, kuriuos pagamino mūsų darbščiosios akušerės.

 

Atsinaujiname

P. Mažylio gimdymo namų patalpos taps jaukesnės ir mielesnės, jūsų, mielos pacientės, akiai.
Darbus nuo kovo 22 d. apie tris mėnesius vykdysime išsaugodami ramybę ir namų jaukumą, bus apribotas tik patekimas į kai kurias erdves.
P. Mažylio gimdymo namų personalas kaip visada pasirengęs profesionaliai padėti ypatingu Jums laikotarpiu, suteikti kokybiškas paslaugas ir apgaubti nuoširdžiu rūpesčiu.

 

Gimdyvių artimiesiems COVD-19 testą atliekame atvykus

Mes suprantame ir palaikome jūsų troškimą, kad gimdymo metu šalia būtų artimas žmogus, todėl ieškojome galimybių leisti jiems būti kartu su gimdyvėmis ir tada, kai visuomenėje sparčiai daugėja sergančių COVID-19. Pranešame, kad lydintys artimieji gali likti su gimdyve, jiems atykus koronaviruso testas atliekamas pas mus kaip ir pacientėms.
Taip pat informuojame, kad vykdome planines ginekologines operacijas, teikiame ambulatorines paslaugas, kviečiame į nėščiųjų ir kūdikių baseinus.
Būkime sveiki!❤️

Susijungė dvi ligoninės

LSMU Kauno ligoninė_logotipas (002)
Rugsėjo 8 d. paskelbtas naujas vardas dviem Kauno ligoninėms, kurios nuo šiol veikia kaip viena gydymo įstaiga ir vadinasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė.
Kauno klinikinės ligoninės filialu esame ir mes, P. Mažylio gimdymo namai. Taigi po jungtuvių dabar vadinamės LSMU Kauno ligoninės filialas P. Mažylio gimdymo namai.
Mūsų pacientėms niekas nesikeičia, visas personalas dirba kaip dirbęs. Kol kas nesikeičia ir mūsų logotipas.
Dviejų ligoninių dalininkai – Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir LSMU – gydymo įstaigų parengtam administracijos ir medicinos paslaugas teikiančių padalinių struktūros projektui pritarė gegužę ir jau baigtas administracijos sujungimo procesas.

Vėl dirbame Jums

DaivaVirsutiene
Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo rugpjūčio 17 d. ATNAUJINOME savo veiklą: priimame gimdyves, kitas pacientes, teikiame ambulatorines konsultacijas.
Ačiū už palaikymą ir kantrybę!

Laikinai stabdoma gimdymo namų veikla

P. Mažylio gimdymo namuose situacija rugpjūčio 10 d. dėl koranaviruso buvo stabili, imtasi visų reikiamų priemonių. Tačiau atsižvelgus į rekomendacijas nutarta pratęsti visos veiklos apribojimus, kol nebus įsitikinta pacienčių ir personalo saugumu. Kol P. Mažylio gimdymo namų veikla sustabdyta, dėl informacijos kreipkitės el. paštu: pmgn@kkligonine.lt
Atsakysime darbo valandomis. Ačiū už palaikymą!

Atnaujintas nėščiųjų baseinas

DSC_7075 (1)

Atsinaujinęs nėščiųjų baseinas laukia mamyčių ir mažųjų pilvuko gyventojų!

Mes laukiame Jūsų jaukioje judesio ir  atsipalaidavimo oazėje️.

Registracija telefonu:

8372202988, 865752245

… Kai vakarais tėtis priglaudžia ausį prie pilvuko, girdi vieną ir tą patį prašymą: “ Noriu į baseiną…!

Atnaujinamos paslaugos nėščiosioms ir kūdikiams

36539707_1764987736881992_4308771501277970432_o

Vasarą vėl pradedame teikti karantino metu nutrauktas paslaugas.

Atnaujinome paskaitas (gimdymo I dalis, gimdymo II dalis, naujagimio priežiūra, žindymo I dalis, žindymo II dalis).

Dėl šalyje paskelbto karantino ir susidariusios situacijos galime priimti tik ribotą skaičių būsimų mamyčių. Todėl kviečiame registruotis numeriu: 865909179 ir Facebook žinute.

Taip pat pradėjo veikti atnaujintas nėščiųjų baseinas, vėl gali pliuškentis kūdikiai.

Daugiau informacijos ir registracija telefonais nuo 9 iki 15 val. – 8 37 220298, 8 37 208611.

 

Džiugi žinia gimdyvėms

DSC_0029

Birželį pasibaigus karantinui artimieji gali dalyvauti ne tik gimdyme, bet ir likti su mama bei vaikeliu iki išvykimo.
Tačiau vis dar taikome tokias sąlygas:
1. Būtinas tyrimas dėl COVID-19 tiek gimdyvei, tiek lydinčiam artimajam.
2. Artimasis, norintis likti po gimdymo, turi būti gimdymo namuose iki pirmo išėjimo iš jų, t.y. kartą palikus įstaigą neleidžiama sugrįžti.
3. Maitinimas lydinčiam ir liekančiam asmeniui nenumatytas, reikės apsirūpinti maistu patiems.

 

Su Akušerių diena!

MAzylioNamaiArchyvas

Gegužės 5 d. švenčiame Akušerių dieną. „Didžiuojamės jų darbu mūsų gimdymo namuose, sulaukiame daug pacienčių padėkų ir šiltų atsiliepimų. Ačiū Jums už atsidavimą ir kasdien dovanojamą rūpestingumą!“, – dėkoja akušerėms P. Mažylio gimdymo namų vadovas Tomas Biržietis.u šia gražia švente P. Mažylio gimdymo namų akušeres pasveikino ir Lietuvos centrinis valstybės archyvas – Lithuanian central state archives atsiuntęs duomenų apie akušerijos istoriją Lietuvoje ir archyvinę P. Mažylio gimdymo namų nuotrauką. Ačiū!

Akušerija Lietuvoje pradėjo rastis ir vystytis, kai XVIII a. Vilniaus universitete buvo atidarytas Medicinos fakultetas. Tuo laikotarpiu Vilniuje buvo įsteigta pirmoji Akušerijos klinika.

Vis dėlto modernios akušerijos pradžia laikoma XX a. pradžia ir ji siejama su gydytojo akušerio ir ginekologo Prano Mažylio asmeniu ir Kauno miestu.

P. Mažylio iniciatyva 1932 m. Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninėje buvo įkurta moderni Akušerijos klinika su ambulatorija, laboratorija, auditorija, operaciniu bloku ir bendrabučiu tarnautojams.

Nuotraukoje matote dar vieną P. Mažylio iniciatyva įkurtą instituciją – 1936 m. gegužės 1 d. duris atvėrusią privačią moterų ligoninę, kuri šiandien vadinama P. Mažylio gimdymo namais.

Tarptautine akušerių dieną nuspręsta paskelbti 1987 metais Nyderlanduose vykusioje Tarptautinėje Akušerių konferencijoje.

Otto Milaševičiaus nuotrauka. LCVA. P-33609.

 

P. Mažylio gimdymo namai: ten, kur pasaulį pasitinka nauja gyvybė – tekstas iš projekto Ugdanti komunikacija

DaivaVirsutiene

Tai vieta, kur optimizmas privalo gyvuoti, kad ir kokie įvykiai drebintų pasaulį, nes čia prasideda mažojo žmogučio pirmos gyvenimo dienos. Kaip karantino metu gyvuoja legendiniai Prano Mažylio gimdymo namai, menantys dar tarpukario gimdyves?

Daugiau skaitykite čia.

Su šv. Velykom!

VelykuMedis

Šv. Velykos skelbia viltį ir gyvybės atgimimą. Sveikiname visas mūsų pacientes, jų mažylius, visus jų artimuosius su šia nuostabia pavasario švente. Apkabiname ir linkime stiprios sveikatos bei daug saulėtų dienų!

P. Mažylio gimdymo namų kolektyvas

 

Kojinytės naujagimiams

89821244_650067032232355_925592325898371072_n

P. Mažylio gimdymo namus Kovo 11-osios išvakarėse aplankė miesto visuomenės atstovės ir dovanojo pas mus gimsiantiems mažyliams šiltas kojinytes su mūsų valstybės simbolika.
Šią gražią iniciatyvą organizavo TS-LKD Žaliakalnio skyriaus narė Laura Ramanauskaitė – Stašiauskienė, o ją su dovanų ryšuliais atlydėjo Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė, TS-LKD Žaliakalnio skyriaus narė Nomeda Rupšytė, TS-LKD Kauno sueigos sekretorė Audronė Bendokienė.

 

Mūsų kolektyvas sveikina jus šv. Kalėdų ir Naujųjų 2020 metų proga!

 

 

P.Mažylio gimdymo namų vedėju pradeda dirbti dr. Tomas Biržietis

DSC_0005

Laikinai vedėjos pareigas ėjusi Kauno klinikinės ligoninės filialo P.Mažylio gimdymo namų vedėja Irena Tumelionienė nuo 2018 m. balandžio 3 d. perdavė šias pareigas m. dr. Tomui Biržiečiui.

I.Tumelionienė sako nusprendusi pailsėti ir pagalvoti apie tolesnę veiklą. „Po atostogų pagalvosiu, ką darysiu toliau. Man visada didžiausią džiaugsmą teikė terapinė veikla“, – sakė akušerė ginekologė I.Tumelionienė.

Ją pakeitęs T.Biržietis, kaip ir ankstesnioji vadovė, yra populiarus mieste medikas, prieš kelerius metus išrinktas laureatu  nuoširdžiausio gydytojo vardui (šį konkursą rengia dienraštis „Kauno diena“ ir Lietuvos gydytojų sąjunga).

T.Biržietis atėjo iš Lietuvos sveikatos universiteto Kauno klinikų, kur dirbo akušeriu ginekologu. Jis taip pat yra Lietuvos akušerių ginekologų draugijos valdybos narys.

T.Biržietis turi keturis vaikus: žurnalistu jau dirbantį Dominyką, aktorystę studijuojantį Kristupą, moksleivius Mykolą ir Smiltę. Žmona Skirmantė yra Vilniaus universiteto docentė, klasikinių kalbų ir literatūros dėstytoja.

Naujasis vadovas kolekcionuoja senojo Kauno vaizdus, domisi gimtojo miesto istorija. „Tai dar viena priežastis dėl ko džiaugiuosi, kad dirbsiu tarpukario aurą turinčiuose P.Mažylio gimdymo namuose“, – kalbėjo T.Biržietis.

Daugiau apie naująjį vadovą galite paskaityti „Kauno dienoje“: http://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/namai-kur-vaikai-jaucia-siluma-742847″

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2018 04 04

Kaunietės apdovanojo kojinytėmis

kojinytes

Prieš Kovo 11-ąją P.Mažylio gimdymo namuose apsilankė būrys darbščių ir iniciatyvių kauniečių. Jos atvežė beveik pusantro šimto medvilninių kojinyčių naujagimiams. Visos jos papuoštos valstybinės vėliavos spalvomis.

„Panašios iniciatyvos sulaukėme jau antrą kartą. Prieš Vasario 16-ąja į mus kreipėsi Viešvilės (Jurbarko r.) bendruomnė norėdama dovanoti mamytėms šventinių medvilininių kojinyčių, – pasakojo P.Mažylio gimdymo namų vedėja Irena Tumelionienė. – Dabar norą nudžiuginti mamas pareiškė aktyvios kaunietės. Tai ir naudingos, ir kartu labai prasmingos dovanos.“
Tėvelius sveikino asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė, ,,Nėštumo kalendorius” vadovė Nida Vildžiūnaitė, Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė, Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė, Aleksoto bendruomenės centro moterys. Gimdymo namams jos padovanojo 141 porą mažų kojinaičių. 

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, aktyvios kaunietės prisidėjo prie asociacijos „Padedu augti“, ,,Nėštumo kalendorius”, tinklaraščio “Suomiškas ugdymas” ir Lietuvos savivaldybių asociacijos vykdomos iniciatyvos „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“ megzti tautinės vėliavos spalvų kojinytes ir dovanoti jas 2018 metais gimusiems Lietuvos šimtmečio kūdikiams.
Tokia akcija pradėta suomių moterų iniciatyva. Jų tėvynė pernai gruodį taip pat šventė 100-ąsias nepriklausomybės metines. 

Trispalvės kojinytės mezgamos visoje Lietuvoje ir net užsienyje. Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ nacionalinė akcija ,,Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli” išrinkta net iš 1500 užregistruotų iniciatyvų ir pateko tarp 27 geriausiųjų apdovanotų.

Sauliaus Tvirbuto nuotr.

2018 03 09

Viešviliečių dovana Lietuvos atkūrimo 100-čiui

DSC_0091

P.Mažylio namų naujagimiai Lietuvos atkūrimo 100-čio proga apaunami šiltomis kojinaitėmis, kurias numezgė  Viešvilės bendruomenės darbštuolės.

Mūsų vadovė Irena Tumelionienė, Dienos konsultacijų centro vedėja Rita Dovydaitienė, Naujagimių skyriaus vedėja Daiva Viršutienė, neonatologės Oksana Semenišina ir Aistė Tumelionytė su dukra Rusne vasario 12 d. atvyko į pasiimti šios gražios moterų dovanos. Jas svetingai priėmė Viešvilės biblioteka, kur rinkosi prasmingos akcijos dalyvės.

Entuziazmu trykštančios bibliotekininkė Vilija Platonovienė, akcijos iniciatorė Irena Petrošienė, Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas pasakojo apie savo kraštą, šaunius jo žmones, vaišino iš vietinių augalų gaminta arbata ir pasotino bendruomenės moterų kulinarinėmis gėrybėmis. O Rusnė užrišo viešvilietėms senoviniu būdu supintą baltiškąją juostelę.

Mūsų darbuotojos taip pat atsivežė dovanų – gimdymo namų atributika papuoštų suvenyrų, padėką už rūpestingumą ir dovanojamą šilumą naujiesiems mūsų namuose į pasaulį atėjusiems piliečiams.

Sauliaus Tvirbuto nuotr.

2018 02 13

Aiškinome nėščiosioms apie vakcinacijos nuo gripo naudą

22688566_1507229709324464_3740409936319160268_n(1)

P.Mažylio gimdymo namų Dienos konsultacijų centro kolektyvas aktyviai įsijungė į pritaikytą nėščiųjų vakcinacijos nuo gripo programos įgyvendinimą.

P.Mažylio gimdymo namų Dienos konsultacinio centro vedėja Rita Dovydaitienė pasakojo, kad gydytojai ir akušerės dar iki gripo sezono aiškino apie nėščiųjų ir jų kūdikių, esančių rizikos grupėje, apsaugą: „Vykdėme švietėjišką veiklą pasitelkdami lankstinukus ir vaizdinę medžiagą. Skatinome įveikti skiepų baimę, kad išvengtumėte ne tik gripo infekcijos, bet ir jo komplikacijų. Mūsų Dienos konsultacijų centre stebima daugiau nei 500 nėščiųjų. Matome, kad šiais metais pasiskiepijo žymiai didesnis kiekis nėščiųjų, kuris dabar siekia virš 10 proc. Šiemet gripo epidemija Kauno apskritį ir miestą užklupo daug anksčiau nei pernai. Tikimės, kad mūsų nėščiosios ir jų kūdikiai bus saugūs ir sveiki. Ačiū, kad mumis patikėjote, supratote vakcinacijos naudą, nugalėjote nuo seno žmonėse vyraujantį mitą, kad nėštumo metu negalima jokia intervencija. Būkite laimingos mamos ir žinokite, kad iškilus neaiškumams mes medikai visada jums patarsime ir padėsime.“

Sauliaus Tvirbuto nuotraukoje: P.Mažylio gimdymo namų Dienos konsultacinio centro vedėja Rita Dovydaitienė.

Garsaus japono geradario sūnus gimė P.Mažylio gimdymo namuose

Sugihara

P.Mažylio gimdymo namai taps lankytinu istoriniu objektu japonams. Mat jiems įdomi jų geradario, žydų gelbėtojo Japonijos konsulato pareigūno Čijunės Sugiharos veikla Kaune. Kaip neseniai išsiaiškino P.Mažylio gimdymo namų darbuotojos, Č.Sugiharos šeimą ir mūsų namus sieja labai svarbus ryšys.

Rugsėjį P.Mažylio gimdymo namuose apsilankė Č.Sugiharos šeimos narės: sūnaus žmona Michi Sugihara ir jos marti Mari Sugihara. Jos domėjosi, ar būtent mūsų namuose gimė vienas iš trijų Č.Sugiharos sūnų Haruki. Tada tai patvirtinantis dokumentas dar nebuvo rastas, bet manyta, kad diplomato žmona 1940 m. pasirinko P.Mažylio gimdymo namus, kurie tuo metu buvo moderniausia gydymo įstaiga Kaune, čia gimdė turtingos moterys.

Kauno regioniniame archyve radome išrašą, kuriame rašoma, kad Jukiko Sugihara atvyko į ligoninę 1940 m. gegužės 28 d. 13.30 val., po to, kai pajuto gimdymo skausmus. Po labai sklandaus gimdymo, kurį priėmė gydytoja St. Chvedukaitė, 14 val. gimė 2,85 kg svorio berniukas. Abu pacientai išrašyti birželio 4 d.

Č.Sugihara buvo Japonijos vicekonsulas, kuris 1939-1940 m. kartu su šeima dirbo Kaune ir prasidėjus Antrajam Pasauliniam karui per keletą mėnesių taip vadinamųjų „Gyvenimo vizų“ dėka išgelbėjo tūkstančius žydų pabėgėlių. Iš viso Čijunė ir Jukiko Sugiharos turėjo keturis vaikus. Vyriausiasis sūnus Hirokis (1936-2001), gimė Japonijoje, antrasis sūnus Čiakis (1938-2010) – Helsinkyje, o ketvirtasis sūnus Nobukis (g. 1949) – Japonijoje.

Saulius Tvirbutas

Įrengtas naujas liftas

20171228_152248 - Copy

2017 m. pabaigoje mūsų namai pagražėjo tiek išorėje, tiek viduje.

Baigėme naujo lifto įrengimą, o Kauno savivaldybė sutvarkė šaligatvį prie įėjimo.

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2017 12 29

Gimdymo namuose – Kalėdų dvasia

egle

Štai ir atėjo tas žavusis Kalėdų laukimo metas. Savo skyriuose mes irgi pasipuošėme, kad jaukiuose mūsų gimdymo namuose būtų dar jaukiau.

Labiausiai didžiuojamės mūsų baltąja egle. Ji padaryta darbščių ir kūrybingų mūsų darbuotojų rankų, iš paprastų ir nieko nekainavusių medžiagų. Užtat grožio, šilumos ir nuoširdumo šioje eglutėje yra apstu (nuotraukoje matote vieną jos kūrėjų, bendrosios praktikos slaugytoją Mariją Marcinkevičienę).

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2017 12 13

Parodoje „Esu mama“ sulaukėme daug lankytojų

MAzylParoda

„Žalgiro“ arenoje rugsėjo 24 d. vykusioje parodoje „Esu mama“ mūsų staliukas sulaukė daug lankytojų.

Ryte būsimos mamos ir tėčiai susirinko seminarų salėje paklausyti akušerės Vidos Žilienės paskaitos apie nėštumą. Visą dieną neonatologė Aistė Tumelionytė, akušerės Jolanta Tamulaitienė, Simona Valentinė pasakojo apie mūsų gimdymo namus, buvo galimybė paklausyti vaisiaus širdelės dūžių, išdalyta įvairių dovanėlių.

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2017 09 25

Diplomato Čijunės Sugiharos šeimos istorijos pėdsakas domėjosi viešnios iš Japonijos

DSC_0237 - Copy

P.Mažylio gimdymo namuose apsilankė geradario, tarpukario Lietuvos Japonijos konsulo, žydų gelbėtojo Čijunės Sugiharos šeimos narės: jo sūnaus žmona Michi Sugihara ir jos marti Mari Sugihara.

Manoma, kad būtent mūsų namuose gimė vienas iš trijų Č.Sugiharos sūnų Haruki. Nors tai patvirtinantis dokumentas nerastas, bet spėjama, kad diplomato žmona pasirinko P.Mažylio gimdymo namus, kurie tuo metu buvo moderniausia gydymo įstaiga Kaune, čia gimdė turtingos moterys.

Sugiharos šeimos narės susitiko su P.Mažylio gimdymo namų vadove Irena Tumelioniene, gydytoja Rita Dovydaitiene. Viešnios domėjosi mūsų įstaiga, jos istorija, apsilankė skyriuose.

Savo uošvio istorija besidominti, Tokijuje gyvenanti Michi Sugihara Kaune lankėsi jau kelis kartus. Pirmą kartą atvyko 1992 m. „Nuo tų laikų matau didžiulę pažangą, čia jaučiuosi kaip tikrame europietiškame mieste. Kai pirmą kartą čia atvykau, pamačiau, kaip sunkiai kūrėte savo valstybę. Dabar viskas kitaip: pradedant maistu baigiant paslaugomis ir statiniais“, – šypsojosi moteris. Jos marti Mari į Kauną atvyko antrą kartą.

1939 m. Vokietijai okupavus Lenkiją, nemaža dalis Lenkijos žydų pabėgėlių Lietuvoje bandė gauti vizas norėdami išvykti į užsienį. Be vizų kelionės buvo pavojingos, o surasti diplomatine atstovybę, kuri sutiktų išduoti vizą, buvo sunku. Tuo metu Japonijos vyriausybė laikėsi neutralumo politikos žydų klausimu. Išduodant imigracines vizas reikalauta, kad būtų laikomasi imigracijos formalumų, o asmenys turėtų pakankamai lėšų pragyvenimui. Dauguma pabėgėlių neatitiko šių reikalavimų. 1940 m. liepos–rugpjūčio mėn. Č. Sugihara kartu su žmona konsulate pradėjo išdavinėti vizas asmenine iniciatyva. Jis daugelį kartų ignoravo taisykles išduoti 10 dienų galiojančias tranzitines vizas į Japoniją. Per dieną dirbdamas iki 18 valandų, jis išduodavo ranka pasirašytas vizas. Tikslus išduotų vizų skaičius nežinomas. Manoma, kad buvo išduota iki 10 tūkst. vizų.

Buvusiame Japonijos konsulato pastate Vaižganto g. 30, Kaune įrengtas Memorialinis Sugiharos namų muziejus su ekspozicija lankytojams. Kasmet Sugiharos namus aplanko apie 7 tūkst. turistų iš Japonijos ir daugiau kaip 2 tūkst. iš kitų užsienio šalių ir Lietuvos.

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotraukoje: (iš karės) gimdymo namų sekretorė referentė Taira Sirvydaitė, gydytoja Rita Dovydaitienė, vedėja Irena Tumelionienė, Japonijos diplomato sūnaus žmona Michi Sugihara, jos marti Mari Sugihara.

2017 09 06

P. Mažylio gimdymo namuose per pusmetį gimė 401 naujagimis

Šveicarų dovanėlės mažyliams

Per 2017 m. pusmetį – nuo metų pradžios iki liepos 1 d. – mūsų namuose pasaulį pasveikino 401 žmogutis: 202 mergaitės ir 199 berniukai

Pas mus po gimdymo naujagimis neatskiriamas nuo mamos, gimdykloje žindomas, kartu su mama vežamas į pogimdyminę palatą. Jei yra atliekama Cezario pjūvio operacija, naujagimis guldomas mamai ant krūtinės. Palatose po gimdymo moteris gali daugiau sužinoti apie naujagimio žindymą, priežiūrą, moters mankštą po gimdymo – apie tai skelbia spausdinta informacija, lankstinukai, plakatai.

Nauja medicinos įranga, gauta pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą, padeda tiksliau ir operatyviau diagnozuoti sutrikimus ir pradėti gydyti nėščiąją bei stebėti ir vertinti vaisiaus ar naujagimio būklę.

Saulius Tvirbutas

2017 07 17

Šventė mažyliams

 

Svente

P. Mažylio gimdymo namų kieme Vaikų gynimo dienos proga vyko renginys „Istorija atgimsta mažyliuose“.

Mūsų namų įkūrėjo Prano Mažylio anūkas Liudas Mažylis, Vasario 16-osios akto atradėjas, mūsų vadovei Irena Tumelionienei įteikė autentišką savo senelio firminį šios ligoninės voką su palinkėjimu.

Su švente taip pat visus sveikino Kauno klinikinės ligoninės direktorius Gediminas Abeciūnas, Kauno savivaldybės atstovė Emilija Šakalienė, Kauno kolegijos medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis.

Mažieji gavo įvairių dovanėlių. Gražiame koncerte dalyvavo Kauno Montessori mokyklos/darželio ,,Žiburėlis“ auklėtiniai ir jų muzikos mokytoja V. Krutulienė; gydytoja Jelena Čiučiulkienė ir jos sūnus Mykolas Čiučiulka; Muzikos kūrinys atliekamas saksofonu akomponuojant pianinui; Rusnė Akstinaitė. Anzelmo Matučio eilėraštis ,,Mamytei“; Juozo Gruodžio konservatorijos studenčių džiazo klasės pasirodymas; šou grupė ,,Caca pagrandukai“ vadovaujami Jūratės Miliauskaitės; zumbos trenerė Lina Mockutė pakvietė bendram zumbos šokiui.

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2017 06 01

Liudo Mažylio vizitas

Mazylis

Mūsų gimdymo namuose apsilankė Liudas Mažylis, Vasario 16-osios akto atradėjas ir Prano Mažylio, mūsų gimdymo namų įkūrėjo anūkas. P. Mažylio gimdymo namų vadovė Irena Tumelionienė jam įteikė kvietimą į šventę, kuri vyks birželio 1 d. Profesorius mielai sutiko atvykti ir pasidalyti įdomiais atsiminimais, pakalbėti apie laikus, kai gyveno gimdymo namuose buvusiame bute, savo senelį P. Mažylį.

L. Mažylis kartu su tėvais ir seneliais 6 kambarių bute gyveno iki 10 metų amžiaus. Mažajam Liudui seneliai ir tėvai griežtai liepdavo nenuklysti į ligoninės koridorius. „Išėjęs iš mūsų buto mačiau laiptinėje duris, per kurias buvo galima patekti į gimdymo namų patalpas, bet niekada to nemėginau daryti“, – prisimena L. Mažylis.

Tarpukariu P. Mažylis pastatė privačius gimdymo namus ir juose įrengė butą savo šeimai. Tai buvo prabangi to meto ligoninė, kur gimdyti, gauti akušerines ir ginekologines paslaugas sau leisti galėjo tik valdininkų, karininkų, verslininkų žmonos. Užtat čia buvo viskas aukščiausios kokybės. Ir dabar pas mus kai kur likęs tų laikų parketas, laiptų turėklai, kitos interjero detalės. Vadovės kabinete kaip nauja stovi tarpukario laikų medinė kėdė, ant kurios galbūt sėdėjo ir P. Mažylis, kabo senas šviestuvas (žr. nuotraukas). Sovietmečiu okupacinė valdžia nacionalizavo ligoninę, bet P. Mažyliui su šeima leido likti jų bute, tik prisakė nesirodyti įstaigos patalpose.

Apsilankęs gimdymo namuose L. Mažylis susipažino su gimdymo namų Metraščiu, kuriuo ne vieną dešimtmetį rūpinasi I. Tumelionienė. Ten, žinoma, nemažai vietos skirta ir L. Mažylio seneliui. „Jis buvo labai griežtas, visi jo klausė besąlygiškai, bet kartu ir gerbė. Kalėdų ir kitas šventes jis visada švęsdavo kartu su kolektyvu. Aš, žinoma, to jo griežtumo nejaučiau“, – šypsojosi L. Mažylis.

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2017 05 26

Teikiame įvairias ambulatorines paslaugas

 

Gydymas

Šiemet išplėtėme ambulatorines paslaugas. Jei turite klausimų, rūpesčių dėl nėštumo; vaisiaus būklės; reikia patarimų prieš gimdymą; svarstote, kaip klostysis gyvenimas po gimdymo; ieškote kvalifikuotos gydytojo konsultacijos dėl naujagimio sveikatos, jo maitinimo; norite išsitirti pas ginekologą, gauti jo konsultacijų, kvalifikuotų medikų komanda laukia Jūsų.

Teikiame šias paslaugas:

 

 • Nėštumo priežiūra viso nėštumo metu;
 • Ankstyva nėštumo diagnostika;
 • Ultragarsinis vaisiaus ištyrimas (11-13 ir 18-20 nėštumo savaitę);
 • Konsultacija nėštumo klausimais;
 • Gimdymo priežiūros plano sudarymas;
 • Konsultacijos kontracepcijos, nevaisingumo klausimais;
 • Ginekologinis moters ištyrimas;
 • Ginekologinis ultragarsinis tyrimas (transabdominalinis ir endovaginalinis);
 • Gimdos kaklelio ikivėžinių ligų diagnostika;
 • Onkocitologiniai tyrimai;
 • Priešoperacinis pacienčių paruošimas;
 • Lankančioms konsultacinį centrą išduodami nedarbingumo pažymėjimai, kitos su nėštumu susijusios pažymos.

Siūlome pasinaudoti mūsų teikiamomis nemokamomis paslaugomis turint šeimos gydytojo siuntimą arba pirminio lygio ginekologo siuntimą.

Dienos konsultacijų centre konsultuoja: 

 • Naujagimių gydytojas;
 • Vaikų ligų gydytojas;
 • Gydytojas reabilitologas (esant žindymo problemoms po gimdymo – taikoma fizioterapija ir pieno nutraukimas).

Čia dirba ir konsultuoja gydytojai: 

Rita Dovydaitienė; Rasa Mackevičienė; Danielė Apanavičienė; Halina Indrelienė; Aušra Janavičienė; Giedrė Kapūstienė; Vitalija Rimaitienė; Snieguolė Martinkienė; Jolanta Šakalienė; Evaldas Sutkus; Asta Savickienė.

Akušerės:

Rasa Eidininkienė; Diana Makevičienė; Regina Libienė; Žaneta Ramanauskienė.

Informacija ir registracija: 

Vedėja gyd. akušerė ginekologė Rita Dovydaitienė (8 37) 200 068

Vyr. akušerė Rasa Eidininkienė (8 37) 220 295

Gydytoja reabilitologė Asta Savickienė (8 37) 220 298

Saulius Tvirbutas

Autoriaus nuotr.

2017 05 22