PROJEKTINĖ VEIKLA

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa

     2012 m. birželio 15 d. tarp Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ir VšĮ Kauno klinikinės ligoninės filialo P.Mažylio gimdymo namų buvo pasirašyta Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje ES, projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas P. Mažylio gimdymo namuose (VšĮ Kauno klinikinės ligoninės filialas), teikiančiuose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ įgyvendinimo sutartis.

      Projektas yra programos „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ dalis.

      Projektui buvo skirta 507 tūkst. 130 eurų. Projekto įgyvendinimo laikas – 2012–2017 m. Jo metu gimdymo namuose įvykdytas šildymo sistemos remontas, atlikta vėdinimo sistemos renovacija, įdiegta mechaninės (priverstinės traukos arba rekuperacinės) sistemos renovacija.

    Rekuperacinės ventiliacijos paskirtis – užtikrinti nuolatinę oro kaitą patalpose išsaugant sukauptą šilumą. Nuo šiol gimdyvės jaus didesnį komfortą, nes nauja vėdinimo sistema užtikrina nuolatinę šviežio oro cirkuliaciją patalpose, kartu pagerėjo ir darbuotojų darbo sąlygos. Vėdinimo sistema renovuota ne tik P.Mažylio gimdymo namų operacinėse, skyriuose, bet ir gimdymo namuose esančiuose baseinuose. Baseinų patalpose atnaujinta drėgmės surinkimo sistema, pakeisti ir izoliuoti vamzdynai, įrengtas galingesnis rekuperatorius. Vėdinimo sistemos renovacija reiškia ir aplinkos tausojimą, nes tokiam statiniui reikia mažesnių šilumos gamybos šaltinių sąnaudų.

     2360 kv. m ploto patalpose įrengta apšvietimo su LED šviestuvais sistema, kuri padės taupyti elektros energiją, taip pat projekto lėšomis P. Mažylio gimdymo namų koridoriuose ir laiptinėse elektros energijos taupymo tikslais įrengti judesio davikliai.

     Ant gimdymo namų stogo iškilo dvylika saulės kolektorių, kurie gamina šilumą dviejų baseinų vandeniui. Taip pat pastate įrengta šilumos siurblių sistema. Dėl šių technologijų sutaupytas lėšas bus galima skirti pacientų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybei gerinti.

     Mažylio gimdymo namų kolektyvas džiaugiasi dalyvaudamas Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programoje. Dėl jos nuveikti ne tik minėti darbai. Gimdyvės gimdo naujose funkcionaliose gimdymo lovose, kurios transformuojamos pagal kiekvienos gimdyvės norą gimdyti tam tikra poza. Palatose po gimdymo yra ergonomiškos lovos, tinkančios mamytėms ir naujagimiams būti ištisą parą kartu. Taip užtikrinamas glaudus ryšys su naujagimiu nuo pat pirmos gimimo minutės. Net operacinėje naujagimis turi tiesioginį kūno kontaktą su mama, kuris tęsiamas ir intensyvaus stebėjimo palatoje po operacijos. Naujagimis ištisą parą gali jausti artimųjų šilumą ir rūpestį.

     Mažylio gimdymo namuose kiekviena apsilankiusi nėščioji konsultuojama ir jai padedama atrasti tinkamiausią būdą gimdymui pasiruošti. Gimdyvės žinių semiasi Nėščiųjų mokyklėlėje, gali sportuoti individualiai su kineziterapeute salėje. Šiltame baseine, jaukioje muzikos garsų pripildytoje aplinkoje moterys sustiprina ir paruošia kūną pačiam svarbiausiam įvykiui savo gyvenime