NAUJAGIMIAMS PALANKI LIGONINĖ

Naujagimiams palanki ligoninė

Naujagimiams palankios ligoninės iniciatyvą 1991 m. paskelbė Tarptautinė Pasaulio sveikatos organizacija drauge su Jungtinių Tautų vaikų fondu. Džiaugiamės, kad irgi turime Naujagimiams palankios ligoninės statusą. Beje, jis kas kelerius metus nuolat atnaujinamas, todėl tai nėra vienkartinis laimėjimas, o nuolatinis procesas.

Štai kokius principus turi atitikti ligoninės siekiančios išsaugoti Naujagimiams palankios ligoninės statusą ir suteikti savo pacientėms bei jų vaikeliams viską, kas įmanoma geriausia tokiu svarbiu gyvenimo momentu:

  1. Įstaiga turi turėti įstaigos vadovo patvirtintą Žindymo rėmimo programą (politiką).
  2. Visas įstaigos personalas turi būti išmokytas, kaip įgyvendinti programą.
  3. Visos nėščiosios, kurios patenka į tą sveikatos priežiūros įstaigą ar joje lankosi, turi būti informuojamos apie žindymo pranašumus ir mokomos taisyklingai žindyti.
  4. Įstaigoje turi būti sudarytos sąlygos moteriai pradėti žindyti kūdikį iš karto po gimimo.
  5. Personalas turi paaiškinti ir parodyti mamai, ką ji turi daryti, kad pienas gamintųsi, jei ji yra atskirta nuo kūdikio, ir išmokyti rankomis ištraukti pieną.
  6. Kūdikiai turi būti maitinami tik mamos pienu, jei nėra medicininių priežasčių duoti vaistus ar kitą maistą. Jokio kito gėrimo ar maisto vaikui nereikia.
  7. Mama ir kūdikis turi būti kartu 24 valandas per parą.
  8. Kūdikiai turi būti žindomi kada nori ir kiek nori tiek dieną, tiek naktį.
  9. Personalas neturi siūlyti čiulptukų, buteliukų, antspenių. Jei yra būtina, kūdikiai maitinami iš puodelio ar kitais būdais.
  10. Palikdamos ligoninę žindančios mamos turi būti informuojamos apie žindančių mamų savitarpio pagalbos grupes.